Canlı yayını yönetecek kişinin sunum yapabilmesi için internet bağlantı hızının upload hızı minimum 2mbit olmalıdır.

2mbit altındaki upload hızlarında ses ve görüntü sorunları yaşanması muhtemeldir.

Canlı yayına başlamadan önce mutlaka upload hız testi yapılması gerekir. 2mbit upload hızının altındaki durumlarda sadece ses ile bağlanmak sorun yaşamadan canlı yayını gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

Canlı yayına başlamadan önce ses ve görüntü testi yapılmaktadır. Ses ve görüntü testinden sorunsuz gerçerseniz canlı yayınlarınızda da sorun yaşamanızı engelleyecektir.

Liveto.net tarayıcı tabanlı bir platform olduğu için Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge (Chromium), Yandex veya Opera’nın en son resmi sürümlerini kullanmak gerekir.

Liveto.net, tüm dizüstü yerleşik kameralarla ve web kameralarının çoğuyla çalışır. Daha gelişmiş veya profesyonel bir kameranın ek yazılım veya donanım yüklemesi gerekebilir. Kamera uyumluluğunu test etmek için ücretsiz bir deneme hesabı oluşturmanızı öneririz.

Canlı yayın yapacağınız cihazda iyi internet upload hızının yanı sıra donanımsal olarakta yeterliliğe sahip olmalısınız.

Karşılanması gereken gereksinimler:

  • 2 GHz çift çekirdekli işlemci veya daha iyisi (4 çekirdekli tercih edilir);
  • 2 GB RAM (4 GB veya daha fazlası önerilir);
  • Windows 8 (Windows 10 önerilir), Mac OS 10.13 (önerilen en yeni sürüm), Linux, Chrome OS gibi bir işletim sistemi.

Canlı yayın katılımcılarının da internet download hızlarının en az 2mbit olması yayınlarınızı sorunsuz izlemesi için yeterlidir.

içinde Başlarken
Bu açıklamalar size yardımcı oldu mu?